Services

Проєктування електромереж в Україні

Грамотне проєктування ліній електропередач - запорука безперебійної максимально доступної подачі електроенергії. В Україні на відкритих місцевостях частіше використовують повітряні лінії (ЛЕП), оскільки, на відміну від кабельних, вони дешевші. Від надійності змонтованої системи залежить стабільність потоку енергії, його якість та безпека споживачів.

Особливості розробки

Повітряна ЛЕП складається з траверсів, ізоляторів, контурів заземлення, лінійної арматури, розрядників, грозозахисних тросів.

Основний матеріал, застосовуваний для проводів, – сталь та алюміній. Зі сталі виготовлений сердечник, який обмотаний алюмінієвим дротом. Іноді (через дефіцит міді та її вищої ціни) використовують мідні, сталебронзові, бронзові дроти.

Також проєктування повітряних ліній електропередач має враховувати вид опори (дерев'яна, залізобетонна, металева). Застосовують опори різної вартості та класифікацій, вибір залежить від планованих технологічних процесів (роду струму; призначення, значення та класу напруги; кількості ланцюгів).

З цих та інших даних підрядник готує пакет документів, які відповідають вимогам стандартизації, раціональності, обгрунтованості.

Проєктування електромереж