Services

Технічне обстеження несучих та інших конструкцій, будівель, споруд в Україні. (ТО)

Щоб визначити можливі проблеми при подальшому використанні нерухомості проводять технічне обстеження будівель, замовляючи послугу у фахівців-інженерів. У результаті Замовник одержує пакет документів, що обґрунтовують безпеку (або ступінь небезпеки) подальшої експлуатації будівлі, конструкцій. А також отримує уявлення про аварійність, терміновість або поточну необхідність ремонту. 

Процес обстеження об'єкту

Традиційно технічне обстеження будівель та споруд складається з наступних етапів:

  • Візуальне обстеження (попередній огляд без інструментів). Інженер готує пакет документів, що містять обмірні плани, схеми розташування та фотографії недоліків об'єкта.
  • Інструментальне обстеження неруйнівним методом. Для точної діагностики проблем інженер застосовує контрольно-вимірювальні прилади, не втручаючись у структуру об'єкта. Фахівець вивчає товщину, міцність матеріалів.
  • Інструментальне та лабораторне обстеження прихованих елементів конструкцій (фундаментів, колон, цегляної кладки тощо). За потреби досліджують фізико-механічні характеристики матеріалів.
  • Випробування натурних конструкцій експлуатаційним навантаженням. Створюють штучне навантаження, застосовуючи вимірювальні прилади та оглядаючи будівлю після випробувань. 

В Україні обстеження технічного стану будівель, за підсумками якого будова отримує паспорт, який відповідає правилам моніторингу за ГОСТом, необхідне для всіх форм нерухомості. Особливо суворий закон до виробничих приміщень.

Вартість послуг інженера визначається обсягом виконаних робіт та ціною додаткових досліджень.

Обстеження будівель